Toi.minna Oy

Toi.minna tarjoaa monipuolisia kuntoutus- ja toimintaterapiapalveluita 15 vuoden kokemuksella lapsista ikäihmisiin. Pitkän kokemuksen omaavat toimintaterapeutit kuntouttavat avoterapiasopimusten piirissä olevia asiakkaita Pohjois-Suomen alueella. Toi.minna siirtyi Fysiogeriatrian tytäryhtiöksi keväällä 2017.

Voit lukea lisää palveluista ja varata ajan toi.minnan verkkosivuilta. Käy tykkäämässä myös toi.minna Oy:n omasta Facebook-sivusta

Sopimusyhteistyökumppanit

Meillä on sopimukset avoterapian kuntoutuspalveluista seuraavien tahojen kanssa:

  • KELA Oulun, Pohjois-Pohjanmaan ja Lapin vakuutuspiirit
  • Pohjois-Pohjanmaan sairaanhoitopiiri ja sen sopimuskunnat
  • Oulun kaupunki
  • Kuntien sosiaali- ja terveystoimet
  • Vakuutusyhtiöt

Yhteystiedot

toi.minna Oy
puh. 050 3535 777

Oulun palvelupiste
Mielikintie 8
90550 Oulu

Kempeleen palvelupiste
Ollilantie 4
90440 Kempele

Ohjeet toi.minnaan saapuville

Sijainti rakennuksessa

Toimitilat sijaitsevat hyvien kulkuyhteyksien päässä Oulun Puolivälinkankaalla, Metsolan Kartano -palvelutalon yhteydessä. Tilamme mahdollistavat monipuolisen toiminnan myös ryhmille ja soveltuvat liikuntarajoitteisille. Toimitilamme ovat Metsolan Kartanon B-siiven K-kerroksessa ja sisäänkäynti tapahtuu pääovesta, rakennuksen keskiosasta. 

Pysäköinti

Läheisellä pysäköintialueella ja kadun oikealla puolella on maksuton pysäköinti.

Julkinen liikenne

Alueelle on hyvät julkisen liikenteen kulkuyhteydet. Voit tutustua tarkempiin ohjeisiin Oulun joukkoliikenteen sivuilta

Toi.minnan palvelupisteellä sinua palvelee

Tiia-Riikka Haapaniemi

Toimintaterapeutti
050 911 8711
tiia.haapaniemi@toiminna.com

Jenni Halkola

Toimintaterapeutti
050 471 1266
jenni.halkola@toiminna.com

Katri huotari

Toimintaterapeutti
050 441 9744
katri.huotari@toiminna.com

Piritta Karjalainen

Toimintaterapeutti
050 408 1669
piritta.karjalainen@toiminna.com

Mari Kesti

Toimintaterapeutti
050 328 8087
mari.kesti@toiminna.com

Tuulikki Kumpula

Toimintaterapeutti
050 339 4080
tuulikki.kumpula@toiminna.com

Annika Lantto

Toimintaterapeutti
050 525 1747
annika.lantto@toiminna.com

Tiina Lempinen

Toimintaterapeutti
050 525 2981
tiina.lempinen@toiminna.com

Minna Pekarila

Toimintaterapeutti
050 353 5777
minna.pekarila@toiminna.com

Jenni Pukema

Toimintaterapeutti
050 428 5868
jenni.pukema@toiminna.com

Hanna Ristimäki

Toimintaterapeutti
050 4399 892
hanna.ristimaki@toiminna.com

Sanna-Maria Sarajärvi

Toimintaterapeutti

maria.sarajarvi@toiminna.com

Elisa Ylikulju

Fysioterapeutti
050 573 3315
elisa.ylikulju@toiminna.com